Serdecznie witamy Państwa na stronie Domu Opieki dla osób Starszych – Marianówka. Nasz ośrodek położony jest w Polakach, bardzo spokojnej okolicy blisko Siedlec, około 70 km od Warszawy.

Dlaczego zdecydowaliśmy się otworzyć tego rodzaju placówkę?

Ponieważ doskonale wiemy, jak wymagającym etapem życia jest starość i towarzyszące jej choroby oraz samotność. Los dla każdego z nas pisze różne scenariusze i tak naprawdę, nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie robił i jak będzie się czuł za 10, 20 lub 30 lat. Aby nie pozostawiać osób starszych samym sobie, niesiemy im pomoc i opiekę. Przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Dom Seniora Marianówka

Marianówka to nowoczesna placówka dla osób starszych i chorych, która dostarcza komfort i bezpieczeństwo wszystkim zamieszkałym. Już na etapie projektu, w budynku zostały przewidziane wszelkie udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. Podjazdy dla wózków inwalidzkich, toalety i łazienki z odpowiednim osprzętem oraz wewnętrzny monitoring. Wszystko po to, aby pobyt Państwa bliskich w Marianówce był przyjemny, bezpieczny i potencjalnie najbardziej wygodny. Naszym podopiecznym zapewniamy całodobową opiekę pielęgniarską i mają oni dostęp do czajników oraz lodówki dla własnego zapotrzebowania.

Czym jest starość?

Od wieków filozofowie zadawali sobie to pytanie. Czym jest starość? Poza samymi zmianami biologicznymi, zachodzącymi w naszym ciele na starość, dochodzą do tego zmiany w psychice. Każdy z nas inaczej znosi fakt starzenia się. Na niektórych osobach nie robi to większego wrażenia, natomiast dla innych jest to wyzwanie, z którym trudno im sobie poradzić. Z wielu powodów. Są samotni, chorują i nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc, nie mogą się pogodzić z utratą sprawności ciała i umysłu. Niesiemy pomoc tym wszystkim osobom. Dom opieki dla osób starszych Marianówka to miejsce, w którym każdy znajdzie spokój, troskę, bezpieczeństwo i opiekę. Każdy z naszych pracowników posiada wieloletnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, dlatego wiemy co należy im zapewnić. To nie tylko fizyczne rzeczy, którymi się otaczają. To przede wszystkim ciepło i bliskość drugiej osoby. Rozmowa, okazanie zainteresowania, zaufania i zrozumienia dla problemów, które dla innych mogą być błahe i mało istotne.

Kim jest nasz personel?

Dom Opieki Marianówka to obiekt, w którym przez całą dobę pracują opiekunowie. Wszyscy nasi pracownicy posiadają odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie w pracy i w opiece nad osobami starszymi. Oprócz tego, podopiecznych Marianówki odwiedzają lekarze i rehabilitanci . Opieka pielęgniarska, którą zapewniamy Państwa bliskim, może im pomóc w powrocie do zdrowia i odzyskania sprawności. Aby zapewnić należyte warunki do rehabilitacji i ćwiczę, obiekt posiada specjalną salę, wyposażoną w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i pozostałe akcesoria. Łącząc profesjonalizm z empatią i troską, nasz personel nawiązuje emocjonalne więzi z podopiecznymi. Jest to bardzo ważny element każdej terapii i rehabilitacji.

Jak możemy Państwu pomóc?

Być może poszukują sprawdzonego domu opieki dla kogoś bliskiego, chcą porównać ceny lub wykonują wstępne rozeznanie tematu. Wiemy że wybór domu opieki nie jest łatwą decyzją. Składają się nią różne czynniki. Opinie, standard, ceny i położenie. Nasz obiekt spełnia wszystkie te kryteria. Dodatkowym atutem naszej placówki jest jej położenie. Bardzo szybki i wygodny dojazd drogą krajową nr 2 umożliwia częstsze odwiedziny. Podopieczni Marianówki mają do dyspozycji duży teren rekreacyjny, dla ich bezpieczeństwa objęty monitoringiem. Spacery, rozmowy na ławkach, czytanie książki na świeżym powietrzu czy gimnastyka. Takie warunki na pewno czynią pobyt w domu opieki bardziej przyjaznym.

W przypadku pytań dotyczących domu opieki Marianówka zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy również do regularnego odwiedzania naszej strony i działu aktualności. W kolejnych artykułach postaramy się bliżej przedstawić Państwu sposób naszej działalności, zalety naszego ośrodka, a także poruszać będziemy różnorodne tematy, związane z opieką nad osobami starszymi, ich chorobami, metodami leczenia i wszystkim co jest z tym związane.