Domy opieki powstają w całym kraju. Wiele z nich ma swoje siedziby w dużych i największych polskich miastach, podczas gdy inne znajdują się z dala od nich, w pobliżu lasów, łąk i jezior. Które z tych miejsc jest lepszym wyborem na dom opieki dla bliskiej osoby? Jeśli mają Państwo wątpliwości, jaki dom opieki w województwie Mazowieckim wybrać, zapraszamy do lektury.

Domy opieki w mieście – pośród realiów metropolii

Jedną z niewątpliwych zalet domu opieki w Warszawie lub innym dużym mieście, jest jego położenie. Jest to szczególnie wygodne, jeśli rodzina mieszka w tym samym mieście i chce często odwiedzać swoich bliskich. Niestety zalety na tym się kończą.

Lokalizacja domu opieki w dużym mieście wiąże się z wieloma niedogodnościami. Największe z nich to nieustanny hałas i zgiełk wielkiego miasta. Jest to szczególnie odczuwalne wtedy, kiedy dom opieki jest położony w pobliżu głównych dróg. Nieustanny ruch samochodów, tramwajów, syreny wozów strażackich i ambulansów, a także duże zanieczyszczenie powietrza z powodu emisji spalin.

Takie warunki z pewnością nie sprzyjają odpoczynkowi osób starszych, którzy w pewnym wieku cenią sobie ciszę, możliwość oddychania świeżym powietrzem i spacery po bezpiecznych, zielonych terenach. Niestety, ograniczona przestrzeń, którą miejskie domy opieki posiadają, często nie pozwala na takie spędzanie wolnego czasu, jak większość osób starszych by chciała. Na szczęście można to zmienić, wybierając dom opieki nieco oddalony od dużego miasta.

Domy seniora w mazowieckim – gdzie czuć spokój wsi i czyste powietrze

Chyba każdy z nas docenia pobyt na wsi, oderwanie się od motłochu codzienności. Kojący śpiew ptaków czasem zakłócony szczeknięciem kundelka to przyjemna perspektywa na spędzenie spokojnych wakacji. To samo czują osoby starsze, chore i samotne, jeśli chodzi o długotrwały wypoczynek.

Wśród zielonych pól i łąk, pośród dojrzewającego zboża, zawsze mile się spędza czas. Dlaczego nie zapewnić swoim bliskim domu opieki, który oferuje takie warunki? Tak właśnie jest w domu seniora Marianówka. Jesteśmy położeni w miejscowości Polaki, tj. 70 km od Warszawy oraz 15 km od Siedlec. Dojazd do naszego domu jest szybki i wygodny drogą A2.

Doskonałe skomunikowanie z głównymi ośrodkami miejskimi, takimi jak Warszawa, Siedlce, Sokołów Podlaski i Mińsk Mazowiecki idzie w parze z korzystną lokalizacją. Nasz dom opieki otoczony jest rozległymi terenami, oferującymi wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Nasi podopieczni chętnie z tego korzystają, jeśli pogoda jest sprzyjająca. Spacery, nordic walking, zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, a także możliwość spędzania wolnego czasu w ogrodzie ośrodka, wyposażonym w ławeczki, krzesełka, stoliki i parasole przeciwsłoneczne.

Dom Opieki Marianówka – spokojna starość w otoczeniu przyrody

Zadbaliśmy o to, aby każdy z naszych podopiecznych mógł znaleźć dla siebie miejsce, w którym doświadczy ciszy i spokoju, nie zmąconej spalinami samochodów oraz innymi irytującymi dźwiękami, które towarzyszą życiu miasta. Dom opieki Marianówka położony niedaleko Warszawy, oprócz najwyższych standardów opieki nad seniorami, zapewnia również możliwość psychicznego odpoczynku.

Zatem wybierając dom opieki seniora, należy rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Ten artykuł miał za zadanie Państwu uświadomić, że ważne jest nie tylko wnętrze i wyposażenie ośrodka, ale jego położenie, dojazd i otoczenie. W Domu Opieki Marianówka spełniamy wysokie standardy obydwu aspektów – w środku i na zewnątrz.

Od kwietnia do października pogoda sprzyja temu, aby seniorzy spędzali jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. To dobre dla ich zdrowia, kondycji i samopoczucia. To także dodatkowa okazja do odświeżenia i przewietrzenia pomieszczeń, w których starsi spędzają pozostałą część dnia i noc.

Tych i wielu innych starań dokładamy, aby mogli Państwo być spokojni przekazując nam odpowiedzialność za swoich bliskich.

Zapraszamy do kontaktu