Zdecydowanie o skierowaniu starszej osoby do domu opieki nigdy nie jest łatwe. Z jednej strony chcielibyśmy mieć bliskich obok siebie, z drugiej nie pozwalają na to obowiązki zawodowe, rodzinne czy odległość, która nas dzieli.

W takich przypadkach dom opieki jest jedynym właściwym rozwiązaniem. Przekonanie siebie samego i najbliższych do takiej decyzji może zająć trochę czasu. Dobrze wówczas przedstawić logiczne argumenty, które czynią tę decyzję uzasadnioną i łatwiejszą do zaakceptowania.

Podczas rozważania o tym gdzie skierować osobę wymagającą stałej opieki i pomocy, warto wziąć pod uwagę wszystkie aspekty jej pobytu, przede wszystkim uwzględniając kwestie bezpieczeństwa, samopoczucia i komfortu.

Dlaczego Dom Seniora Marianówka?

Bezpieczeństwo i opieka

Nie ukrywajmy tego – starsze osoby wymagają opieki 24 godziny na dobę. Nie zawsze i nie każda, ale całodobowe dyżury w Marianówce dają olbrzymie poczucie bezpieczeństwa o swoich bliskich. W przypadku gdyby osoba taka wymagała szybkiej interwencji lekarskiej, zostanie ona wezwana przez naszego pracownika. W obiekcie jest zainstalowany wewnętrzny monitoring video, działający całą dobę i nadzorowany przez pracowników domu opieki. Posiadamy profesjonalnie wyposażony gabinet lekarski i salę rehabilitacyjną, który czyni nasz obiekt w pełni niezależnym i nie wymaga transportowania podopiecznych do przychodni na rutynowe badania.

Obiekt i otoczenie

Chyba nikt nie chce, aby jego bliscy spędzali starość w złych warunkach. Ciasne i niewysprzątane pokoje? Chłód? Słabe oświetlenie? Brzydkie i zaniedbane wnętrza? Niestety – tak prezentuje się wiele tanich domów opieki w całym kraju. Jak czują się ludzie, dla których to miejsce stanowi dom na kolejne lata? Wielu z nich wpada z tego powodu w depresję, będąc przyzwyczajonym do życia w porządku, czystości i schludnych mieszkaniach.

Marianówka to dom opieki, który zapewnia dogodne standardy estetyczne dla każdego podopiecznego. Przestronne i jasne pokoje, wygodne łóżka, nowe wyposażenie każdego pokoju – fotele, krzesła, stoliki – to standard w każdym wariancie pobytu w ośrodku. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy również pokoje o podwyższonym standardzie, w których jest dostępny telewizor. Zadbaliśmy również o to, aby cały obiekt spełniał wszelkie kryteria komfortowego zamieszkania. Ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a nawet ogólnodostępny internet bezprzewodowy. Wszystkie te rzeczy pozwalają starszym osobom prowadzić godziwe życie, mając nieograniczony kontakt ze światem zewnętrznym.

Dom Seniora na Wsi w otoczeniu przyrody

Z własnego doświadczenia wiemy, że osoby starsze lubią przebywać na świeżym powietrzu, jeśli tylko warunki na to pozwalają. Z myślą o tym zagospodarowaliśmy teren wokół Marianówki. Obsadziliśmy go kwiatami i iglakami, wytyczyliśmy ścieżki, ustawiliśmy ławeczki i stworzyliśmy przestronny taras. Dzięki temu, każdy z podopiecznych znajdzie swoje ulubione miejsce na dworze – do czytania, rozmów czy dyskusji. Nie brakuje tu również możliwości odbycia długich spacerów, bardzo korzystnych dla zdrowia i samopoczucia. W tym miejscu także pomyśleliśmy o bezpieczeństwa pensjonariuszy. Cały teren objęty jest działaniem monitoringu video oraz zabezpieczony ogrodzeniem.

Posiłki i udogodnienia

Dieta dla osób starszych jest niezwykle ważna. Zapewniamy aż 5 smacznych posiłków w ciągu dnia. Wszystkie świeżo przygotowywane, na bazie naturalnych składników, smacznie doprawione, zdrowe i zgodne z ewentualną dietą podopiecznych. Oprócz tego nasi podopieczni mają dostęp do aneksu kuchennego, jadalni. Personel Domu Opieki Marianówka bardzo dba o dobre samopoczucie każdego pensjonariusza. Częste rozmowy, odwiedziny ciekawych osób, dyskusje i regularne wizyty duszpasterskie połączone z odprawianą Mszą Święta i udzieleniem Sakramentów. To tylko jedne z wielu sposobów, aby umilić Państwa bliskim pobyt w naszym ośrodku i uczynić z niego coś, co wprowadzi do ich życia radość.

Ile kosztuje pobyt w Domu Opieki Marianówka?

Na pytanie ile kosztuje pobyt w Domu Opieki Marianówka odpowiedź jest jedna: to zależy.

Z uwagi na indywidualne podejście do potrzeb każdego podopiecznego, ceny pobytu mogą się różnić od siebie. Poza stałymi elementami każdego pakietu, mogą dochodzić dodatkowo płatne opcje, takie jak rehabilitacja, konieczność specjalistycznych wizyt lekarskich lub zakup leków. Dlatego też zachęcamy do kontaktu z nami, a przedstawimy Państwu ofertę, przygotowaną specjalnie dla Państwa bliskiej osoby. Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas ceny w stosunku do jakości są bardzo konkurencyjne na tle domów opieki w Siedlcach i okolicy.