Msze Święte w Domu Opieki Marianówka

W Domu Seniora Marianówka, pacjenci mogą uczestniczyć w niedzielnych Mszach Świętych. Odbywają się one w miejscu modlitwy, zawsze w II i IV niedzielę miesiąca o godzinie 14:30.

Zapraszamy do uczestnictwa w nich wszystkich chorych, a także ich rodziny i przyjaciół. Ponadto, nasi pacjenci mogą liczyć na udzielenie pozostałych sakramentów świętych – spowiedź, komunię świętą, a także namaszczenie chorych w sytuacjach, które mogą tego wymagać.

Chorzy i wiara

Wiara i duchowa więź z Bogiem jest bardzo ważna dla ludzi, a szczególnie dla osób chorych i w podeszłym wieku. Bardzo często samotni, zmagający się z poważnymi schorzeniami, szukają ukojenia w modlitwie i rozmowie z Bogiem. Kontakt ten dodaje im wiary we własne siły, pomaga również utrzymać pogodę ducha, dając nadzieję na lepsze jutro.

Święta, takie jak Wielkanoc lub Boże Narodzenie jeszcze bardziej wzmagają potrzebę uczestnictwa w nabożeństwach i przystąpienia do sakramentu spowiedzi i pojednania z Bogiem.

Regularne uczestnictwo w niedzielnych mszach świętych, pozwala podopiecznym żyć tak, jak do tej pory. Bez przymusowej rezygnacji z najważniejszych dla nich rzeczy – między innymi spowiedzi, mszy i komunii.

Mimo choroby lub złego stanu zdrowia, kontakt z księdzem i udział w nabożeństwie jest łatwiejszy niż do tej pory. Osobom mającym problem z poruszaniem się, w dotarciu do miejsca modlitwy pomaga nasz personel.

Miejsce modlitwy

W trosce o swoich Podopiecznych, Dom Seniora Marianówka przygotował miejsce modlitwy. Jest  dostępna dla wszystkich chorych oraz ich gości. Dostęp do niej jest pozbawiony barier architektonicznych, pozwalając na udział w nabożeństwie wszystkim chętnym. Zapraszamy do korzystania z miejsca modlitwy  również wtedy, kiedy Państwo i Wasi Bliscy czują potrzebę modlitwy w ciszy i skupieniu. Codziennie o godzinie 15:00 jest odmawiana koronka do miłosierdzia Bożego oraz różaniec.

Najważniejsze informacje o duchowych spotkaniach

Msze święte w Domu Seniora Marianówka

  • o godzinie 14:30 w każdą II i IV niedzielę miesiąca

Udzielane sakramenty:

  • spowiedź,
  • komunia święta,
  • namaszczenie chorych dla potrzebujących.