Pobyt osoby starszej w domu opieki, to nie tylko zapewnienie jest pełnego bezpieczeństwa w ciągu dnia i nocy, ale również szansa na wyraźną poprawę zdrowia i szybszy powrót do dobrej kondycji. Choroby, urazy i inne schorzenia są jedną z wielu przyczyn pobytu osób starszych w domach opieki. Podopieczni naszego domu mogą liczyć na opiekę najlepszą z możliwych, polegającą nie tylko na codziennych zabiegach pielęgnacyjnych, ale również na dobrze zbilansowanej diecie, rozrywkach oraz regularnej rehabilitacji.

Opieka seniora dostosowana do indywidualnych potrzeb

Każdy z naszych podopiecznych jest wyjątkowy i ma inne wymagania. Zarówno względem diety, jak i sposobu traktowania. Nasze działania są dostosowane do tych potrzeb, spełniając wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych podopiecznych. Dotyczy to zarówno pomocy przy codziennych obowiązkach, jak ubieranie się, zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne, jak również pomoc w karmieniu.

Dom opieki dla osób starszych Marianówka zapewnia aż 5 posiłków w ciągu dnia, które są doskonale zbilansowane pod względem wartości odżywczych, jak i walorów smakowych. Posiłki są bardzo ważnym elementem opieki nad osobami starszymi. Smaczne, przygotowane ze świeżych składników, oferujące duże urozmaicenie diety i podawane zawsze w tych samych godzinach, stanowią ważny punkt każdego dnia pobytu w ośrodku. To właśnie dzięki nim osoby starsze mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa, a domowa, zdrowa kuchnia korzystnie wpływa na ich samopoczucie budując radość życia i dając energię do działania.

Rehabilitacja to ważny element opieki nad osobami starszymi

Dom opieki seniora Marianówka zapewnia swoim podopiecznym profesjonalną rehabilitację. Współpracujemy z doświadczonymi rehabilitantami, którzy w specjalnie wyposażonej sali przeprowadzają sesje rehabilitacyjne z naszymi podopiecznymi. Obejmują one zabiegi fizykoterapii i kinezyterapii, ułatwiając szybszy powrót do zdrowia po udarze mózgu, złamaniach, zwichnięciach, chorobach zwyrodnieniowych i wielu innych przypadłościach osób starszych. Wszystkie zabiegi i terapie są konsultowane z lekarzami, którzy regularnie badają naszych podopiecznych.

Opieka nad starszymi nie powinna być smutna

Co jest najważniejsze dla osób starszych, przebywających w domach opieki? Zapewnienie im poczucia, że przebywają wśród ludzi im życzliwych i otwartych na ich potrzeby, problemy i choroby. Rozumiejących ich trudną sytuację, chcących pomagać i empatycznych w swoich codziennych zachowania. Tak właśnie działa dom opieki Marianówka. Zatrudniamy profesjonalnie przeszkolony personel.

Są to fachowcy z niezbędnym przygotowaniem zawodowym, doskonale wiedzący jak powinna wyglądać opieka nad osobami starszymi. Nasza praca to coś więcej niż tylko rutynowe wykonywanie tych samych czynności. Angażujemy się w pracę, traktując swoich podopiecznych jak bliskie nam osoby. Staramy się ich poznać i lepiej zrozumieć, budując więzi oparte na przyjaźni. Dzięki temu, seniorzy czują się w Marianówce jak w domu.

To zasługa zarówno personelu, jak i pozostałych osób starszych, którzy u nas przebywają. Staramy się dobrze zagospodarować wolny czas naszych podopiecznych, organizując dla nich zajęcia plastyczne, warsztaty artystyczne, zajęcia z rękodzieła, a także zabierając seniorów na wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi. Ponad to każdy z naszych podopiecznych w każdej chwili może skorzystać ze świetlicy wyposażonej w telewizor, ma dostęp do książek, radia i wielu innych zajęć, umilających spędzanie wolnego czasu.