Co dla nas jest ważne?

Priorytetem Domu Opieki Marianówka jest zapewnienie najlepszej opieki naszym podopiecznym. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że stan niektórych pacjentów wymaga profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych i stomijnych.

Mając to na uwadze wybraliśmy drogę pod prąd, mało kiedy stosowaną w prywatnych domach opieki. Zdecydowaliśmy o tym, że pomimo wyższej ceny, będziemy korzystać z najlepszych na rynku plastrów i opatrunków renomowanej firmy ConvaTec.

Dlaczego dobra jakość plastrów i opatrunków jest tak ważna?

Organizm osób starszych nie działa tak samo, jak u osób w sile wieku i zdrowych.

Rany i blizny goją się dłużej, a w przypadku osób nie poruszających się samodzielnie, występuje dodatkowo ryzyko powstawania odleżyn.

Aby usprawnić cały proces gojenia się ran, a także uniknąć powstawania odleżyn, należy stosować wysokiej jakości opatrunki i plastry.

Plastry ConvaTec – czym się różnią od pozostałych?

Produkty do opatrywania ran i blizn osób starszych muszą zapewniać

  • odpowiednią siłę mocowania,
  • prawidłową higienę,
  • możliwość oddychania skórze.

Co jeszcze istotne?

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na powodzenie w rehabilitacji ran i blizn jest prawidłowy sposób założenia opatrunku.

Wraz z personelem przechodzimy regularne szkolenia z dziedziny opatrunków, które utrwalają fachową wiedzę, zdobytą podczas wielu lat pracy w branży medycznej. Zachęcamy do zapoznania się z Kwalifikacjami naszego zespołu.

Testując wiele rodzajów opatrunków i plastrów różnych firm, produkty ConvaTec bezapelacyjnie okazały się najlepsze. Zarówno jeśli chodzi o poziom komfortu dla naszych pacjentów, jak również chłonność, bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz wygodę użytkowania dla personelu.

Dobry opatrunek – za co odpowiada?

Odleżyny są częstą przypadłością u osób sparaliżowanych, z bezwładem nóg lub nie mogących z innych przyczyn samodzielnie się poruszać.

Prawidłowo wykonany opatrunek z bardzo dobrej jakości plastrów, w połączeniu z rehabilitacją, pozwala uniknąć bolesnych i groźnych odleżyn. Powstają one w najcięższych miejscach ciała, mających stały kontakt z materacem łóżka.

Opatrunki i plastry powinny również przyspieszać gojenie ran, zapewniając im możliwość oddychania, ale jednocześnie chroniąc przed infekcjami bakteryjnymi, które mogą dostawać się do rany z zewnątrz. Nie zapominajmy również o tak ważnych rzeczach, jak duża chłonność opatrunków, a także wytrzymały klej plastrów, które pozwolą utrzymać opatrunek na miejscu, ale przy jego zdejmowaniu nie będą powodować bólu.

Wszystkie te wymogi spełniają opatrunki renomowanej firmy, które stosujemy w bardzo dużym wyborze rodzajów i wielkości, dostosowanych do potrzeb naszych pacjentów.